עד מומחה בבית משפט – קורס הכשרה מקצועי


עד מומחה בבית משפט – קורס הכשרה מקצועי

מהו תפקידו של עד מומחה בבית משפט?

בתחום הבנייה, שיפוצים ותחזוקה קיימות הרבה תאונות עבודה וליקויי בנייה, שעלולים להגיע לעיון בבית משפט. לא תמיד הן מתרחשות בשל טעויות העובד בלבד ולצערינו הרב, אנו עלולים להיתקל גם ברשלנות מקצועית משני הצדדים. על מנת למנוע אי-צדק, לעזור להגיע לחקר האמת ולחדור באופן מעמיק להתרחשות הסיטואציה, הצד השני (או הצד השלישי ) צריך להסתמך על עד מומחה, הקשור לתחום, שבית משפט מינה אותו לראוי להיות כזה.  חוות דעתו של עד מומחה בבית משפט נערכת בצורה יסודית לפי מיטב הידע המקצועי שלו. חשיבותו של עד מומחה הינה חיוניות גם בתחום הבנייה. נדרש ממנו "להעיר"את עיניו של בית משפט בסוגיות מקצועיות בהן המשפט דן ולתת את הכלים הנכונים במטרה להגיע לחקר האמת.

קורס הכשרה מקצועי עבור עד מומחה:

אנו שמחים לבשר על קיומו של קורס הכשרה מקצועית עבור עובד וותיק בתחום הבנייה, שיפוץ ותחזוקה, ששואף להפוך לעד מומחה בתחום עיסוקו, מקצועו או התמחותו.

הכלים המקצועיים, אותם תרחשו במהלך הקורס:

  • כיצד לנסח, לכתוב ולהגיש חוות דעת עבור בית משפט (ינתן גם חומר עזר לצורך כתיבת חוות דעת)
  • כיצד לפתור סוגי קונפליקטים שונים, הקשורים לתחום בנייה, שיפוץ ותחזוקה, ולזהות אינטרסים
  • כיצד להתייצב בבית משפט בתור עד מומחה, בהסתמכות על מה שמתחייב בדין
  • כיצד להיות אובייקטיבי בנוגע לכל סיטואציה המתרחשת בפועל
  • כיצד ללוות את התהליך על הצד המקצועי ביותר - דרכי ההתקשרות בין העד לצדדים הרלוונטיים בהליכים המשפטיים

בתום סיום הקורס, לאחר עמידה בכל המטלות וביצוע מבחן גמר, תתקבל תעודת גמר וליווי מקצועי לכל מי שרוצה להפוך לעד מומחה בבית משפט. צעדיו הראשונים במתן חוות דעת מומחה והכנה לבית משפט בתור עד מומחה יהיו תחת פיקוח של אנשי מקצוע מוסמכים.


קורס זה יעזור לך להתקדם משמעותית בתחום הבנייה גם מהפן הביורוקרטי, ולא רק הפרקטי! תוכל לסייע כהלכה בהליכים משפטיים, להתמודד עם מערכת משפטית בצורה מאתגרת, ללמוד להתמודד עם גורמים שונים ולהגיע לחקר האמת, שחוץ מחשיבותה יכולה להציל נפשות.